Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kandydaci na wójta w gminie Niemce

Utworzony przez gość, 7 listopada 2010 r. o 12:30
do Ródka przecież pan Urbaś sam sobie tej ulotki nie drukował, może faktycznie zatrudnił do tego kogoś niekompetentnego, ale przynajmniej, w przeciwieństwie do Pana Czyżyka nie zatrudnia dzieci do roznoszenia swoich ulotek po wsi. I nie wiem dlaczego ,że Urbaś widzi tylko Dys skoro nie miał szansy nam tego pokazać. moim zdaniem to Czyżyk widzi tylko Niemce, a wy idźcie i głosujcie na niego, bo obiecał wam rozbudowę szkoły, tylko biorąc pod uwagę koszty budowy nowego obiektu na Różaniej to nie wiem skąd weźmie na to pieniądze. Chyba że zaciągnie kolejny kredyt i pogłębi zadłużenie naszej gminy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy jeden , czy drugi wygra to i tak góvno się w tej gminie zmieni, mogą się spotkać poobiecywać a głupiemu radość
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ródka napisał:
Popierajmy Pana Czyżyka.Zdaje sobie sprawę, że popełnił kilka błędów podczas obecnej kampanii, ale któż ich nie popełnia. Jest osobą wykształcona więc wyciągnie z tego wnioski. Zaś Pan Urbaś średnie wykształcenie, żadnego doświadczenia w zarządzaniu. Poza tym mam wrażenie, że Dys to jedyna miejscowość, która widzi Pan Urbaś. Mniejszym złem jest Pan Czyżyk.Poza tym błędy ortograficzne i stylistyka jego ulotki- odrażające.
A jak Urbaś zachował się w stosunku do szkoły w Ciecierzynie? Obiecał 3 rodzaje dofinansowania, po czym bezczelnie wypiął sie dupą!!! Powiedział że on nic nie pomoże i wygonił.... dosłownie!!! Proszę zapytać nauczeli w szkole w Ciecierzynie o to! A w swych ulotkach wyborczych dopisał sobie swoję osiągnięcia i pomoc dla szkoły w Ciecierzynie."Dobry wójtTo jest naprawdę poniżej pasa.... Pan Urbaś kłamie przed startem, a co będzie jak nie daj Boże wygra???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak Urbaś zachował się w stosunku do szkoły w Ciecierzynie? Obiecał 3 rodzaje dofinansowania, po czym bezczelnie wypiął sie dupą!!! Powiedział że on nic nie pomoże i wygonił.... dosłownie!!! Proszę zapytać nauczeli w szkole w Ciecierzynie o to! A w swych ulotkach wyborczych dopisał sobie swoję osiągnięcia i pomoc dla szkoły w Ciecierzynie."Dobry wójt" "szczery wójt" To jest naprawdę poniżej pasa.... Pan Urbaś kłamie przed startem, a co będzie jak nie daj Boże wygra???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radek napisał:
czy jeden , czy drugi wygra to i tak góvno się w tej gminie zmieni, mogą się spotkać poobiecywać a głupiemu radość
Jest różnica między kandydatami. Jednemu zależy na reelekcji, drugiemu już mniej (emerytura full wypas no i wiek). Wojewoda, Lubelski Sejmik Samorządowy i Powiat Lubelski rządzone przez PSL. To oni rozdzielają środki unijne. Jak sądzisz, kto dostanie dla gminy szybciej pieniądze?.Czy wójt wystawiony przez PSL , czy urzędujący, który nawet nie stara się o te pieniądze bo ma świadomość że ich nie dostanie?. Dróg, kanalizacji,remontów można wykonać więcej jak ma się kasę. Jak sądzisz, kto będzie tej kasy mógł mieć więcej?. Możliwość brania kredytów i pożyczek dla gminy się kończy, bo są limity których nie można przekroczyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
łasica napisał:
A jak Urbaś zachował się w stosunku do szkoły w Ciecierzynie? Obiecał 3 rodzaje dofinansowania, po czym bezczelnie wypiął sie dupą!!! Powiedział że on nic nie pomoże i wygonił.... dosłownie!!! Proszę zapytać nauczeli w szkole w Ciecierzynie o to! A w swych ulotkach wyborczych dopisał sobie swoję osiągnięcia i pomoc dla szkoły w Ciecierzynie."Dobry wójt" "szczery wójt" To jest naprawdę poniżej pasa.... Pan Urbaś kłamie przed startem, a co będzie jak nie daj Boże wygra???
Pytałem nauczeliw szkole w Ciecierzynie o to i nic nie wiedzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli tak wszyscy piszą o podziale środków unijnych przez instytucje w których rządzi PSL to głosujmy na Urbasia - kolesia z układu. Rzygać mi się chce jeżeli pomyślę, że o przydziale środków unijnych decyduje przynależność partyjna a nie rzetelna i merytoryczna ocena wniosku i projektu. Sądząc po wpisach innych forumowiczów tylko to, że Urbaś jest z PSL jest gwarantem uzyskania pieniędzy. Takiemu czemuś mówię NIE!!! I to nie tylko w skali gminy ale i kraju. Nie upartyjniajmy już nawet szczebla gminnego. Idąc tym tropem po wyborach w Urzędzie można będzie dostać tylko prace posiadając legitymację PSL. A właśnie. Może pan Urbaś przedstawi swoja wizję obsady stanowisk kierowniczych. Czy planuje zmiany na stanowisku zastępcy, skarbnika i sekretarza? A wracając do podziału pieniędzy unijnych z klucza partyjnego to tylko świadczy o formacji z jakiej jest Urbaś. PSL najbardziej "chorągiewkowa" partia. Nie chcę wójta uwikłanego w układy partyjno-kolesiowskie. Bo jeżeli oni nam "coś" to Urbaś "coś" im. Mam nadzieje, że wygra Czyżyk - niezależny i z nikim nie powiązany kandydat. A jeżeli jego wybór utrudni pozyskania środków z UE będzie to tylko świadczyć o ludziach, które te środki przyznają. Głosujmy na Czyżyka!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jacek napisał:
Pytałem nauczeliw szkole w Ciecierzynie o to i nic nie wiedzą.
Widoczne zbłądziłeś i nie byłeś w Ciecierzynie! Zapytaj ponownie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poprawka napisał:
Jeżeli tak wszyscy piszą o podziale środków unijnych przez instytucje w których rządzi PSL to głosujmy na Urbasia - kolesia z układu. Rzygać mi się chce jeżeli pomyślę, że o przydziale środków unijnych decyduje przynależność partyjna a nie rzetelna i merytoryczna ocena wniosku i projektu. Sądząc po wpisach innych forumowiczów tylko to, że Urbaś jest z PSL jest gwarantem uzyskania pieniędzy. Takiemu czemuś mówię NIE!!! I to nie tylko w skali gminy ale i kraju. Nie upartyjniajmy już nawet szczebla gminnego. Idąc tym tropem po wyborach w Urzędzie można będzie dostać tylko prace posiadając legitymację PSL. A właśnie. Może pan Urbaś przedstawi swoja wizję obsady stanowisk kierowniczych. Czy planuje zmiany na stanowisku zastępcy, skarbnika i sekretarza? A wracając do podziału pieniędzy unijnych z klucza partyjnego to tylko świadczy o formacji z jakiej jest Urbaś. PSL najbardziej "chorągiewkowa" partia. Nie chcę wójta uwikłanego w układy partyjno-kolesiowskie. Bo jeżeli oni nam "coś" to Urbaś "coś" im. Mam nadzieje, że wygra Czyżyk - niezależny i z nikim nie powiązany kandydat. A jeżeli jego wybór utrudni pozyskania środków z UE będzie to tylko świadczyć o ludziach, które te środki przyznają. Głosujmy na Czyżyka!!!
Obecny wójt, człowiek spoza układu "partyjno-kolesiowskiego", zatrudnił w UG swoją żonę, rodzinę i popleczników z Niemiec. Zrobił to nie z klucza partyjnego tylko z klucza p. Czyżyka. Uważam, że wszystkie wymienione osoby powinny być jak najszybciej przez następnego wójta zwolnione. Zastępca wójta "Lik" powinien być zwolniony w pierwszej kolejności. Jego wypowiedzi, chociażby na tym forum, to żenada i wstyd dla powagi urzędu. Czy p. Czyżyk powie w końcu wyborcom, że w stosunku do jego osoby toczy się w sądzie sprawa karna za wydanie z kasy gminnej prawie 300 tysięcy złotych na inwestycje, które nie zostały wykonane. To jest przykład gospodarności obecnego wójta. Panu Czyżykowi chodzi tylko o to aby jak najdłużej on i jego rodzina brali pieniądze z kasy gminy. Nie liczy się nawet to, że po uprawomocnieniu wyroku, muszą odbyć się kolejne wybory, za które znowu zapłacą podatnicy. Czy to ma być ta uczciwość według p. Czyżyka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotr napisał:
Obecny wójt, człowiek spoza układu "partyjno-kolesiowskiego", zatrudnił w UG swoją żonę, rodzinę i popleczników z Niemiec. Zrobił to nie z klucza partyjnego tylko z klucza p. Czyżyka. Uważam, że wszystkie wymienione osoby powinny być jak najszybciej przez następnego wójta zwolnione. Zastępca wójta "Lik" powinien być zwolniony w pierwszej kolejności. Jego wypowiedzi, chociażby na tym forum, to żenada i wstyd dla powagi urzędu. Czy p. Czyżyk powie w końcu wyborcom, że w stosunku do jego osoby toczy się w sądzie sprawa karna za wydanie z kasy gminnej prawie 300 tysięcy złotych na inwestycje, które nie zostały wykonane. To jest przykład gospodarności obecnego wójta. Panu Czyżykowi chodzi tylko o to aby jak najdłużej on i jego rodzina brali pieniądze z kasy gminy. Nie liczy się nawet to, że po uprawomocnieniu wyroku, muszą odbyć się kolejne wybory, za które znowu zapłacą podatnicy. Czy to ma być ta uczciwość według p. Czyżyka?
Słuszna uwaga z tym toczącym się postępowaniem karnym, tylko jakoś mało się o tym mówi, ale słusznie , dziwne że wyborcy nie widzą tego tylko ślepo Czyżyk, Czyżyk, a jak wyżej kolega napisał temu panu Czyżykowi to zależy tylko na czym.???? kasa, kasa kasa kasa i tylko tyle , bo facet ma już 70 na karku i sprawę karną. to o co możę mu chodzić.?? co może motywować takiego człowieka .???? pomyślcie.???? na pewno nie dobro i rozwój Gminy.Dla mnie wybory zakończyły się pierwszą tura , gdzie byli kandydaci na których można było oddać głos którzy na pewno by coś zrobili dla gminy ,a teraz to tylko czekać i przyglądać się co dalej. a będzie na pewno nie najlepiej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poprawka napisał:
Jeżeli tak wszyscy piszą o podziale środków unijnych przez instytucje w których rządzi PSL to głosujmy na Urbasia - kolesia z układu. Rzygać mi się chce jeżeli pomyślę, że o przydziale środków unijnych decyduje przynależność partyjna a nie rzetelna i merytoryczna ocena wniosku i projektu. Sądząc po wpisach innych forumowiczów tylko to, że Urbaś jest z PSL jest gwarantem uzyskania pieniędzy. Takiemu czemuś mówię NIE!!! I to nie tylko w skali gminy ale i kraju. Nie upartyjniajmy już nawet szczebla gminnego. Idąc tym tropem po wyborach w Urzędzie można będzie dostać tylko prace posiadając legitymację PSL. A właśnie. Może pan Urbaś przedstawi swoja wizję obsady stanowisk kierowniczych. Czy planuje zmiany na stanowisku zastępcy, skarbnika i sekretarza? A wracając do podziału pieniędzy unijnych z klucza partyjnego to tylko świadczy o formacji z jakiej jest Urbaś. PSL najbardziej "chorągiewkowa" partia. Nie chcę wójta uwikłanego w układy partyjno-kolesiowskie. Bo jeżeli oni nam "coś" to Urbaś "coś" im. Mam nadzieje, że wygra Czyżyk - niezależny i z nikim nie powiązany kandydat. A jeżeli jego wybór utrudni pozyskania środków z UE będzie to tylko świadczyć o ludziach, które te środki przyznają. Głosujmy na Czyżyka!!!
Ilość pieniędzy pozyskanych przez gminę ze środków unijnych zależy od kompetencji i umiejętności pracowników opracowujących wnioski. Jak widać po ilości pozyskanych środków przez Gminę Niemce to mizerota na całej linii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jest różnica między kandydatami. Jednemu zależy na reelekcji, drugiemu już mniej (emerytura full wypas no i wiek). Wojewoda, Lubelski Sejmik Samorządowy i Powiat Lubelski rządzone przez PSL. To oni rozdzielają środki unijne. Jak sądzisz, kto dostanie dla gminy szybciej pieniądze?.Czy wójt wystawiony przez PSL , czy urzędujący, który nawet nie stara się o te pieniądze bo ma świadomość że ich nie dostanie?. Dróg, kanalizacji,remontów można wykonać więcej jak ma się kasę. Jak sądzisz, kto będzie tej kasy mógł mieć więcej?. Możliwość brania kredytów i pożyczek dla gminy się kończy, bo są limity których nie można przekroczyć.
Przecież p.Czyżyk nie stara się o pieniądze bo obraził się na wojewodę i wszystkich z sejmiku i rady powiatu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotr napisał:
Obecny wójt, człowiek spoza układu "partyjno-kolesiowskiego", zatrudnił w UG swoją żonę, rodzinę i popleczników z Niemiec. Zrobił to nie z klucza partyjnego tylko z klucza p. Czyżyka. Uważam, że wszystkie wymienione osoby powinny być jak najszybciej przez następnego wójta zwolnione. Zastępca wójta "Lik" powinien być zwolniony w pierwszej kolejności. Jego wypowiedzi, chociażby na tym forum, to żenada i wstyd dla powagi urzędu. Czy p. Czyżyk powie w końcu wyborcom, że w stosunku do jego osoby toczy się w sądzie sprawa karna za wydanie z kasy gminnej prawie 300 tysięcy złotych na inwestycje, które nie zostały wykonane. To jest przykład gospodarności obecnego wójta. Panu Czyżykowi chodzi tylko o to aby jak najdłużej on i jego rodzina brali pieniądze z kasy gminy. Nie liczy się nawet to, że po uprawomocnieniu wyroku, muszą odbyć się kolejne wybory, za które znowu zapłacą podatnicy. Czy to ma być ta uczciwość według p. Czyżyka?
Nie. Pan Czyżyk nie powie, że toczy się przeciwko niemu postępowanie, bo musiał by też powiedzeć że za pieniądze podatników opłaca sobie najleszych (i najdroższych) adwokatów. A co do zatrudniania rodziny to przcież Pan Królik też jest spokrewniony z żoną p.Czyżyka. I mimo braków kadrowych w inwestycjach czeka na niego jego wczeeśniejsze stanowisko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotr napisał:
Obecny wójt, człowiek spoza układu "partyjno-kolesiowskiego", zatrudnił w UG swoją żonę, rodzinę i popleczników z Niemiec. Zrobił to nie z klucza partyjnego tylko z klucza p. Czyżyka. Uważam, że wszystkie wymienione osoby powinny być jak najszybciej przez następnego wójta zwolnione. Zastępca wójta "Lik" powinien być zwolniony w pierwszej kolejności. Jego wypowiedzi, chociażby na tym forum, to żenada i wstyd dla powagi urzędu. Czy p. Czyżyk powie w końcu wyborcom, że w stosunku do jego osoby toczy się w sądzie sprawa karna za wydanie z kasy gminnej prawie 300 tysięcy złotych na inwestycje, które nie zostały wykonane. To jest przykład gospodarności obecnego wójta. Panu Czyżykowi chodzi tylko o to aby jak najdłużej on i jego rodzina brali pieniądze z kasy gminy. Nie liczy się nawet to, że po uprawomocnieniu wyroku, muszą odbyć się kolejne wybory, za które znowu zapłacą podatnicy. Czy to ma być ta uczciwość według p. Czyżyka?
Nie. Pan Czyżyk nie powie, że toczy się przeciwko niemu postępowanie, bo musiał by też powiedzeć że za pieniądze podatników opłaca sobie najleszych (i najdroższych) adwokatów. A co do zatrudniania rodziny to przcież Pan Królik też jest spokrewniony z żoną p.Czyżyka. I mimo braków kadrowych w inwestycjach czeka na niego jego wczeeśniejsze stanowisko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem specjanie za Urbasiem, ale zdecydowanie przeciwko Czyżykowi. Tego drugiego pana poznałem podczas gdy organizował kampanię Smolarzowi wiele lat temu.To była pierwsza NEGATYWNA KAMPANIA w historii wyborów samorządowych w naszej gminie. Polegała ona na rzucaniu oszczerstw, blokowaniu informacji, niedomówieniach i przekręcaniu faktów! Nie zraziłem się do niego wówaczas, lecz postanowiłem obserwować. Bezwzględna kampania przełożyła się jednak na manierę rządzenia. Wniosek: BRUDNA KAMPANIA, CHAMOWACI AKTYWNI ZWOLENNICY (dotyczy tylko tych na tymże forum i tylko tych nieokrzesanych i niegrzecznych), NIEETYCZNY WÓJT! Myślcie co chcecie, ale z Czyżykiem lepiej nie będzie. Poczuł władzę i nie zna umiaru! PS. To jest moja prywatna i obiektywna ocena. Chciałem się do niego przekonać z uwagi na całkiem duże poparcie. Wciaż jednak nie rozumiem dlaczego jest ono tak pokaźne. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Nie jestem specjanie za Urbasiem, ale zdecydowanie przeciwko Czyżykowi. Tego drugiego pana poznałem podczas gdy organizował kampanię Smolarzowi wiele lat temu.To była pierwsza NEGATYWNA KAMPANIA w historii wyborów samorządowych w naszej gminie. Polegała ona na rzucaniu oszczerstw, blokowaniu informacji, niedomówieniach i przekręcaniu faktów! Nie zraziłem się do niego wówaczas, lecz postanowiłem obserwować. Bezwzględna kampania przełożyła się jednak na manierę rządzenia. Wniosek: BRUDNA KAMPANIA, CHAMOWACI AKTYWNI ZWOLENNICY (dotyczy tylko tych na tymże forum i tylko tych nieokrzesanych i niegrzecznych), NIEETYCZNY WÓJT! Myślcie co chcecie, ale z Czyżykiem lepiej nie będzie. Poczuł władzę i nie zna umiaru! PS. To jest moja prywatna i obiektywna ocena. Chciałem się do niego przekonać z uwagi na całkiem duże poparcie. Wciaż jednak nie rozumiem dlaczego jest ono tak pokaźne. Pozdrawiam.
Duże poparcie p. Czyżyk ma tylko w Niemcach, ponieważ mieszkańcy Niemiec zawsze stali murem za "swoim", gdyż wiąże się to z inwestycjami dla Niemiec. Zresztą pan wójt nie kryje się wcale gdzie zamierza wydać pieniądze wszystkich podatników(patrz ulotka wyborcza p. Czyżyka).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poprawka napisał:
Jeżeli tak wszyscy piszą o podziale środków unijnych przez instytucje w których rządzi PSL to głosujmy na Urbasia - kolesia z układu. Rzygać mi się chce jeżeli pomyślę, że o przydziale środków unijnych decyduje przynależność partyjna a nie rzetelna i merytoryczna ocena wniosku i projektu. Sądząc po wpisach innych forumowiczów tylko to, że Urbaś jest z PSL jest gwarantem uzyskania pieniędzy. Takiemu czemuś mówię NIE!!! I to nie tylko w skali gminy ale i kraju. Nie upartyjniajmy już nawet szczebla gminnego. Idąc tym tropem po wyborach w Urzędzie można będzie dostać tylko prace posiadając legitymację PSL. A właśnie. Może pan Urbaś przedstawi swoja wizję obsady stanowisk kierowniczych. Czy planuje zmiany na stanowisku zastępcy, skarbnika i sekretarza? A wracając do podziału pieniędzy unijnych z klucza partyjnego to tylko świadczy o formacji z jakiej jest Urbaś. PSL najbardziej "chorągiewkowa" partia. Nie chcę wójta uwikłanego w układy partyjno-kolesiowskie. Bo jeżeli oni nam "coś" to Urbaś "coś" im. Mam nadzieje, że wygra Czyżyk - niezależny i z nikim nie powiązany kandydat. A jeżeli jego wybór utrudni pozyskania środków z UE będzie to tylko świadczyć o ludziach, które te środki przyznają. Głosujmy na Czyżyka!!!
Czy pan Czyżyk zamierza zostawić na stanowisku panią skarbnik - Anetę Chałubczak, która jest oskarżona z nim w sprawie o malwersacje finansowe związane z budową sali gimnastycznej w Niemcach? A co z mecenasem Chałupczakiem (zbieżność nazwisk?), który za gminne pieniądze tj. nas wszystkich, staje na głowie aby przeciągnąć wydanie wyroku po obecnych wyborach? A jak p. Czyżyk zamierza postąpić z panem Zwolskim dyrektorem ZOZ Niemce, z którym planował wykonać skok na kasę tj. wybudować za gminne pieniądze aptekę przy Ośrodku Zdrowia w Niemcach, która po wybudowaniu przekazana byłaby do prowadzenia komuś z "rodziny"? A po ewentualnym zwolnieniu przez Czyżyka niepotrzebnego mu już wiernego doktora, kto mu będzie załatwiał zaświadczenia lekarskie o niemożności stawienia się w sądzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kaolka napisał:
Nie. Pan Czyżyk nie powie, że toczy się przeciwko niemu postępowanie, bo musiał by też powiedzeć że za pieniądze podatników opłaca sobie najleszych (i najdroższych) adwokatów. A co do zatrudniania rodziny to przcież Pan Królik też jest spokrewniony z żoną p.Czyżyka. I mimo braków kadrowych w inwestycjach czeka na niego jego wczeeśniejsze stanowisko.
Jestem zaskoczony i zaszokowany postawą p. Czyżyka, który mając w swoim haśle wyborczym uczciwość, kompetencje i doświadczenie zwalnia kompetentną osobę z działu inwestycji tylko dlatego, że ośmieliła się kandydować na urząd wójta gminy, jak widać zarezerwowany wyłącznie dla p. Czyżyka - demokracja w wykonaniu p. Czyżyka. Czyżby już pan wójt zaczął przygotowywać miejsca pracy dla swojej licznej rodziny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poprawka napisał:
Jeżeli tak wszyscy piszą o podziale środków unijnych przez instytucje w których rządzi PSL to głosujmy na Urbasia - kolesia z układu. Rzygać mi się chce jeżeli pomyślę, że o przydziale środków unijnych decyduje przynależność partyjna a nie rzetelna i merytoryczna ocena wniosku i projektu. Sądząc po wpisach innych forumowiczów tylko to, że Urbaś jest z PSL jest gwarantem uzyskania pieniędzy. Takiemu czemuś mówię NIE!!! I to nie tylko w skali gminy ale i kraju. Nie upartyjniajmy już nawet szczebla gminnego. Idąc tym tropem po wyborach w Urzędzie można będzie dostać tylko prace posiadając legitymację PSL. A właśnie. Może pan Urbaś przedstawi swoja wizję obsady stanowisk kierowniczych. Czy planuje zmiany na stanowisku zastępcy, skarbnika i sekretarza? A wracając do podziału pieniędzy unijnych z klucza partyjnego to tylko świadczy o formacji z jakiej jest Urbaś. PSL najbardziej "chorągiewkowa" partia. Nie chcę wójta uwikłanego w układy partyjno-kolesiowskie. Bo jeżeli oni nam "coś" to Urbaś "coś" im. Mam nadzieje, że wygra Czyżyk - niezależny i z nikim nie powiązany kandydat. A jeżeli jego wybór utrudni pozyskania środków z UE będzie to tylko świadczyć o ludziach, które te środki przyznają. Głosujmy na Czyżyka!!!
Żądasz wizji obsady stanowisk kierowniczych od p. Urbasia, a od p. Czyżyka już nie. Przypuszczam, że zajmujesz jedno z tych stanowisk i chciałeś się dowiedzieć, czy nie wypadniesz z tej wizji w przypadku porażki p. Czyżyka. Co do układów "partyjno-kolesiowskich" to były one, są obecnie i będą w przyszłości. W kategorii gminy taki stan rzeczy nazywa się nepotyzm, sitwy rodzinne. Różnica polega na tym, że z prezentowanych układów partyjnych pieniędzy dla gminy przybędzie. W drugim przypadku przybędzie gminie długów i zatrudnionych w UG Niemce członków rodziny p. Czyżyka. Ps. Formacja partyjna p. Czyżyka przestała istnieć w 1989 r. A co do układania się z PSL, to p. Czyżyk bardzo zabiegał swego czasu(z pozytywnym skutkiem) o poparcie p. Smolarza związanego z tą "chorągiewkową" partią. Ba , namawiał wszystkich w Niemcach do poparcia kandydata z PSL , kiedy odpadł z wyborów po pierwszej turze (Finał Waśkiewicz-Smolarz).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Nie jestem specjanie za Urbasiem, ale zdecydowanie przeciwko Czyżykowi. Tego drugiego pana poznałem podczas gdy organizował kampanię Smolarzowi wiele lat temu.To była pierwsza NEGATYWNA KAMPANIA w historii wyborów samorządowych w naszej gminie. Polegała ona na rzucaniu oszczerstw, blokowaniu informacji, niedomówieniach i przekręcaniu faktów! Nie zraziłem się do niego wówaczas, lecz postanowiłem obserwować. Bezwzględna kampania przełożyła się jednak na manierę rządzenia. Wniosek: BRUDNA KAMPANIA, CHAMOWACI AKTYWNI ZWOLENNICY (dotyczy tylko tych na tymże forum i tylko tych nieokrzesanych i niegrzecznych), NIEETYCZNY WÓJT! Myślcie co chcecie, ale z Czyżykiem lepiej nie będzie. Poczuł władzę i nie zna umiaru! PS. To jest moja prywatna i obiektywna ocena. Chciałem się do niego przekonać z uwagi na całkiem duże poparcie. Wciaż jednak nie rozumiem dlaczego jest ono tak pokaźne. Pozdrawiam.
Zgadzam się z bardzo trafną opinią. Dodam, że obecna kampania nie wiele odbiega od tej z przed 8 lat. Zrywanie przez nieustalone osoby plakatów konkurentów (obecnie p. Urbasia), wykorzystywanie strony internetowej gminy do ataków na osoby krytykujące sposób sprawowania władzy przez obecnego wójta, blokowanie informacji dla mieszkańców poprzez zakaz udostępniania budynku GOKu Niemce, Domu Ludowego w Nasutowie na organizację zebrań wiejskich, brak publikacji protokołów z posiedzeń Rady Gminy. Apeluję szczególnie o nie zrywanie materiałów wyborczych kandydatów. Brak informacji na plakacie lub banerze o p. Urbasiu nie spowoduje, że nie będzie go na karcie do głosowania lub mieszkańcy gminy zapomną, że taki kandydat istnieje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...